Analytiikka ja evästeet

Haluaisimme käyttää Google Analyticsia nähdäksemme, mitä juttuja luetaan ja millä laitteilla. Analytiikka otetaan käyttöön vain, jos hyväksyt sen. Voit muuttaa valintaasi milloin tahansa sivun alareunan Evästeasetukset-linkistä. Lue tietosuojaseloste

Urheilusedällä on asiaaKolumnit

Bahrainin GP 2026: aikataulu, tulokset ja TV-lähetykset

Voittaja Max Verstappen Red Bull

Osakilpailu
16. / 2026
Rata
Sepang International Circuit, Sepang
Ajankohta
2.–4.10.2026
Sprintti
Ei sprinttiä
Kautta jäljellä
7 osakilpailua tämän jälkeen
Seuraava osakilpailu
Singaporen GP, 9.–11.10.

Bahrainin GP:n aikataulu Suomen aikaa

Bahrainin GP:n tulokset

Kilpailu
SijaKuljettajaTalliKierr.AikaLähtöPist.
1.Max VerstappenRed Bull551.47.14,808125
2.Kimi AntonelliMercedes55+2,307318
3.Lewis HamiltonFerrari55+4,919215
4.Charles LeclercFerrari55+7,258412
5.Isack HadjarRed Bull55+8,571810
6.Oscar PiastriMcLaren55+9,45468
7.Liam LawsonRacing Bulls55+12,753116
8.Fernando AlonsoAston Martin55+13,372124
9.Lando NorrisMcLaren55+13,99352
10.Arvid LindbladRacing Bulls55+15,928221
11.Nico HülkenbergAudi55+17,404150
12.Lance StrollAston Martin55+18,052140
13.Franco ColapintoAlpine55+18,997210
14.Oliver BearmanHaas55+22,305160
15.Esteban OconHaas55+22,532170
16.Pierre GaslyAlpine55+23,31590
17.Carlos SainzWilliams55+25,431130
18.Gabriel BortoletoAudi55+28,233100
19.Sergio PérezCadillac55+29,310200
20.George RussellMercedes49Keskeytti70
–Alexander AlbonWilliams41Keskeytti180
–Valtteri BottasCadillac7Keskeytti190
Aika-ajo
SijaKuljettajaTalliQ1Q2Q3
1.Max VerstappenRed Bull1.36,4771.35,6961.35,130
2.Lewis HamiltonFerrari1.36,5951.36,0321.35,428
3.Isack HadjarRed Bull1.36,8981.36,1921.35,558
4.Kimi AntonelliMercedes1.37,0411.35,9591.35,631
5.Charles LeclercFerrari1.36,7301.35,9701.35,666
6.Lando NorrisMcLaren1.37,0921.36,1731.35,757
7.Oscar PiastriMcLaren1.36,8521.36,0201.35,762
8.George RussellMercedes1.37,2641.36,2451.35,871
9.Pierre GaslyAlpine1.37,1741.36,4101.37,210
10.Gabriel BortoletoAudi1.37,1061.36,8141.37,673
11.Liam LawsonRacing Bulls1.37,3321.37,023
12.Fernando AlonsoAston Martin1.37,7211.37,220
13.Carlos SainzWilliams1.37,6511.37,527
14.Lance StrollAston Martin1.37,7291.37,566
15.Franco ColapintoAlpine1.37,179
16.Arvid LindbladRacing Bulls1.37,883
17.Nico HülkenbergAudi1.37,970
18.Oliver BearmanHaas1.37,980
19.Esteban OconHaas1.38,233
20.Alexander AlbonWilliams1.38,600
21.Valtteri BottasCadillac1.38,611
22.Sergio PérezCadillac1.38,933

Päivitetty .