Analytiikka ja evästeet

Haluaisimme käyttää Google Analyticsia nähdäksemme, mitä juttuja luetaan ja millä laitteilla. Analytiikka otetaan käyttöön vain, jos hyväksyt sen. Voit muuttaa valintaasi milloin tahansa sivun alareunan Evästeasetukset-linkistä. Lue tietosuojaseloste

Urheilusedällä on asiaaKolumnit

Singaporen GP 2026: aikataulu, tulokset ja TV-lähetykset

Voittaja Max Verstappen Red Bull

Osakilpailu
17. / 2026
Rata
Marina Bay Street Circuit, Singapore
Ajankohta
9.–11.10.2026
Sprintti
Sprinttiviikonloppu
Kautta jäljellä
6 osakilpailua tämän jälkeen
Seuraava osakilpailu
Yhdysvaltain GP, 23.–25.10.

Singaporen GP:n aikataulu Suomen aikaa

Singaporen GP:n tulokset

Kilpailu
SijaKuljettajaTalliKierr.AikaLähtöPist.
1.Max VerstappenRed Bull621.42.00,785125
2.Charles LeclercFerrari62+7,335218
3.Kimi AntonelliMercedes62+24,573415
4.Lando NorrisMcLaren62+40,506512
5.Oscar PiastriMcLaren62+49,644610
6.Lewis HamiltonFerrari62+53,18838
7.Liam LawsonRacing Bulls62+81,66686
8.Nico HülkenbergAudi62+83,386104
9.George RussellMercedes62+84,677192
10.Isack HadjarRed Bull62+90,862221
11.Pierre GaslyAlpine61+1 kierros70
12.Oliver BearmanHaas61+1 kierros110
13.Esteban OconHaas61+1 kierros120
14.Carlos SainzWilliams61+1 kierros130
15.Arvid LindbladRacing Bulls61+1 kierros90
16.Fernando AlonsoAston Martin61+1 kierros200
17.Sergio PérezCadillac60+2 kierrosta170
18.Alexander AlbonWilliams59Keskeytti160
19.Valtteri BottasCadillac59+3 kierrosta180
–Lance StrollAston Martin36Keskeytti210
–Franco ColapintoAlpine29Keskeytti150
–Gabriel BortoletoAudi7Keskeytti140
Sprintti
SijaKuljettajaTalliKierr.AikaLähtöPist.
1.Max VerstappenRed Bull2039.48,16218
2.Lewis HamiltonFerrari20+2,59167
3.Charles LeclercFerrari20+16,87136
4.Kimi AntonelliMercedes20+17,23875
5.Liam LawsonRacing Bulls20+20,63284
6.Oliver BearmanHaas20+24,321133
7.Nico HülkenbergAudi20+27,525122
8.Lando NorrisMcLaren20+28,27251
9.Pierre GaslyAlpine20+36,220100
10.Esteban OconHaas20+37,640160
11.Fernando AlonsoAston Martin20+50,464150
12.Carlos SainzWilliams20+52,467220
13.Arvid LindbladRacing Bulls20+55,792170
14.Oscar PiastriMcLaren19Keskeytti40
–Alexander AlbonWilliams14Keskeytti190
–Gabriel BortoletoAudi6Keskeytti140
–Valtteri BottasCadillac6Keskeytti210
–Isack HadjarRed Bull2Keskeytti90
–Franco ColapintoAlpine2Keskeytti110
–George RussellMercedes1Keskeytti20
–Sergio PérezCadillac1Keskeytti200
–Lance StrollAston Martin0Keskeytti180
Aika-ajo
SijaKuljettajaTalliQ1Q2Q3
1.Max VerstappenRed Bull1.33,2411.31,6391.31,373
2.Charles LeclercFerrari1.32,7741.31,9531.31,427
3.Lewis HamiltonFerrari1.32,4291.31,5291.31,496
4.Kimi AntonelliMercedes1.33,6011.32,0791.31,562
5.Lando NorrisMcLaren1.32,7751.31,8951.31,712
6.George RussellMercedes1.33,6171.32,2121.31,747
7.Oscar PiastriMcLaren1.33,0761.32,2451.31,860
8.Pierre GaslyAlpine1.33,1821.32,6021.32,225
9.Liam LawsonRacing Bulls1.32,8851.32,3191.32,369
10.Arvid LindbladRacing Bulls1.33,2881.32,4981.32,781
11.Nico HülkenbergAudi1.33,1471.32,784
12.Oliver BearmanHaas1.33,3561.32,908
13.Esteban OconHaas1.33,8031.33,323
14.Carlos SainzWilliams1.33,7741.33,526
15.Gabriel BortoletoAudi1.34,1691.33,658
16.Franco ColapintoAlpine1.33,2611.33,787
17.Fernando AlonsoAston Martin1.34,223
18.Alexander AlbonWilliams1.34,289
19.Lance StrollAston Martin1.34,946
20.Sergio PérezCadillac1.35,123
21.Valtteri BottasCadillac1.35,984
–Isack HadjarRed Bull
Sprintin aika-ajo
SijaKuljettajaTalliQ1Q2Q3
1.Max VerstappenRed Bull1.33,4771.32,7011.31,156
2.George RussellMercedes1.33,5731.32,6141.31,276
3.Charles LeclercFerrari1.33,4951.32,2461.31,399
4.Oscar PiastriMcLaren1.34,2771.33,1061.31,454
5.Lando NorrisMcLaren1.34,2571.32,5721.31,587
6.Lewis HamiltonFerrari1.33,7481.32,5621.31,702
7.Kimi AntonelliMercedes1.34,3921.32,9981.31,849
8.Liam LawsonRacing Bulls1.34,8551.33,1331.32,341
9.Isack HadjarRed Bull1.34,1821.32,947
10.Pierre GaslyAlpine1.34,6731.33,155
11.Franco ColapintoAlpine1.35,0481.33,249
12.Nico HülkenbergAudi1.34,1281.33,420
13.Oliver BearmanHaas1.34,9501.33,423
14.Gabriel BortoletoAudi1.34,6901.33,466
15.Fernando AlonsoAston Martin1.34,9601.33,734
16.Esteban OconHaas1.35,0041.34,368
17.Arvid LindbladRacing Bulls1.35,136
18.Lance StrollAston Martin1.35,662
19.Alexander AlbonWilliams1.36,130
20.Sergio PérezCadillac1.36,760
21.Valtteri BottasCadillac1.36,868
22.Carlos SainzWilliams1.37,376
Harjoitusten tulokset

MM-tilanne Singaporen GP:n jälkeen

Kuljettajien MM-sarja 17 osakilpailun jälkeen

SijaKuljettajaPisteetEro
1.Kimi AntonelliMercedes340–
2.George RussellMercedes238−102
3.Lewis HamiltonFerrari229−111
4.Max VerstappenRed Bull221−119
5.Charles LeclercFerrari215−125

Koko MM-tilanne

Päivitetty .